ÇOCUKLAR VE ATLAR

Montana At Çiftliği yetkilisi Bülent Bey çocuklar ve atların birlikteliği konusunda,  binicilik eğitiminin çocukların kendilerine olan güveninin artmasına, hayvan sevgisini öğrenmesine ve çevresiyle daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Montana At Çiftliğinin minik binicileri ata binerek stres atıyor. Biniciler haftanın 7 günü Montana'da binicilik eğitimi alıyor.

Atlara binmeden önce binicilik konusunda eğitim alan binici adayları , daha sonra manej alanında binicilik antrenörleri gözetiminde ata binmeyi ve atla iletişim kurmayı öğreniyor. Adlarıyla hitap ettikleri atlara binmeyi tercih eden binici adayları, hayvan sevgisini öğrenmenin yanı sıra atlarla birlikte olmanın da keyfini çıkarıyor.
Montana At Çiftliği yetkilisi Bülent Bey, öncelikli hedeflerinin öğrencilere atları sevdirmek olduğunu söyledi. Biniciliğin çocukların iletişim becerilerini de güçlendirdiğini ve insanlarla daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olduğunu belirten Bülent Bey, binicilik sporunun aynı zamanda çocukların kendine olan güvenini de arttırdığını dile getirdi.

Günümüzdeki spor türlerinin aksine, binicilik bir canlı ile beraber yapılan tek spordur. Biniş esnasında binici ve at bir bütün olarak hareket ederler. Bu esnada öğrencilerin zihinsel, fiziksel ve psikolojik gelişimleri üzerine etkisi tartışılamaz. Atın verdiği tepkiler, öğrencilerin etrafına karşı daha dikkatli olmasını sağlar. Büyük, güçlü ve hızlı bir hayvanı kontrol edebilme becerisi özgüvenini arttırır.

Antalyamızda birçok çocuk başta atlar da olmak üzere pek çok hayvanı yakından göremiyor. Binicilik sporuyla tanışma fırsatını bulan binici adaylarımız bu sporu yakından tanıma fırsatını buluyor, hem eğleniyorlar, hem de öğreniyorlar.

Montana At Çiftliği